כלניות בנחל כלך

מסלול קצר אל שדה כלניות שפורח בראש גבעה נישאה . היקף הפריחה מצומצם ביחס לאתרי פריחה אחרים, אך המסלול יפה, חוצה מרחבים ירוקים והוא בד"כ אינו עמוס. הגעה

  • המסלול עובר בתוך שטח אש - אין להכנס לשטח ללא תיאום מראש

סוג מסלול: קווי צל: 0%
משך: כשעה וחצי אורך: 3 ק"מ - קילומטר וחצי לכיוון
ליד: לכיש, אחוזם עונה: סוף ינואר תחילת פברואר

תואי שטח: המסלול מטפס אל ראש הגבעה ומשם ממשיך בשביל מישורי
עומס: בתקופת הפריחה האתר מטוייל אך אינו עמוס
הגעה: שביל רכב שמסומן באדום יוצא מכביש 40, פונה מזרחה וחוצה את פסי הרכבת על גבי גשר. לאחר חציית הפסים השביל מטפס על גבעה שלטת ומשם יורד אל אפיק נחל כלך. את הרכב ניתן להשאיר על ראש הגבעה או לצד האפיק
התמצאות: המסלול עובר לאורך שביל עפר שראשיתו מסומנת באדום
מפה: מפה 13 - מישור חוף הנגב

הגעה

כ 8 ק"מ מצפון לצומת בית קמה, בנקודה שבה הנתיב הצפוני של כביש 6 וכביש 40 מתפצלים, יש לחבור אל כביש 40 ואחרי כ 450 מטרים לפנות ימינה אל שביל עפר אדום שמוביל למשלט מאחז . לאחר הפניה יש להמשיך עם השביל מזרחה, לחצות את פסי הרכבת על גבי גשר ולנסוע עוד כ 400 מטרים במקביל למסילה עד לצומת שבילי עפר. בצומת יש לפנות מזרחה (שמאלה) ולהמשיך כ 1300 מטרים עד למשלט מאחז - גבעה שלטת שעליה התחוללו קרבות במהלך מלחמת העצמאות .

משלט מאחז

הירידה ממשלט מאחז

מראש הגבעה יוצאת דרך ג'יפים משובשת ולא מסומנת שיורדת כ 800 מטרים עד לאפיק נחל כלך. מומלץ להשאיר את הרכב בסמוך לאפיק ולהמשיך ברגל במעלה השביל שמטפס לאורך המדרון.

הכלניות

לאחר חציית האפיק יש להמשיך מזרחה עם דרך הג'יפים (לא לסטות אל שבילי עפר צדדים) עוד כקילומטר וחצי עד לכלניות שפורחות בראש הגבעה.

הכלניות

הכלניות

חזרה לראש העמוד